Fala wzajemnej agresji narastała latami. (…) Chwilę po tym, gdy padły strzały, padły pierwsze słowa. W najnowszym numerze tygodnika WPROST – polski współczesny „Słownik nienawiści”.
Ponadto w najnowszym numerze WPROST – Jacek Kurski w rozmowie z Tomaszem Machałą, Najsztub pyta Ireneusza Krzemińskiego, Henryk Hoser – biskup, który ekskomunikuje in vitro, Doda, która nie zamierza poważnieć oraz wieczny urok amanta, czyli Andrzej Łapicki i jego młoda żona.
Jeden człowiek próbuje emocjonalnie zaszantażować całą Polskę i zastraszyć wszystkich swych krytyków, wrogów prawdziwych i domniemanych – pisze w artykule wstępnym najnowszego numeru Tomasz Lis, redaktor naczelny WPROST. I podkreśla, że jeżeli Polska ma pozostać normalnym krajem (…) trzeba się temu szantażowi przeciwstawić. „W czasie wojny domowej pierwsze giną słowa. Giną, bo tracą swój sens, bo idą w kamasze i służą wojennej propagandzie” – pisze m.in. naczelny WPROST.
O słowach, które w ostatnich latach weszły do języka publicznego i które określiły przestrzeń debaty publicznej, pisze Aleksandra Pawlicka. Kiedy i kto rozpoczął kampanię nienawiści? Kto pierwszy mówił o „moherowych beretach”, czym był „stolik brydżowy” i jakie fazy przechodziła wojna polsko-polska – „Słownik nienawiści” w najnowszym numerze WPROST.
O kampanii nienawiści mówi też w rozmowie z Tomaszem Machałą Jacek Kurski. Jego zdaniem, kampania rozpoczęła się w 2005 r. przegraną Donalda Tuska w wyborach prezydenckich. Kurski tłumaczy też, dlaczego zabójstwo w łódzkim biurze PiS powinno być ścigane jako przestępstwo przeciwko ludzkości i pokojowi. Jaką rolę w tej sprawie i w kształtowaniu atmosfery wokół PiS odgrywają media – o tym w rozmowie z Jackiem Kurskim w najnowszym numerze WPROST.
W rozmowie z Piotrem Najsztubem prof. Ireneusz Krzemiński ocenia, że grupa przywódców PiS straciła kontakt z rzeczywistością, a strach przed rzeczywistością czyni z nich szaleńców. Mówi też o prawdziwych i fikcyjnych zagrożeniach polskiego życia publicznego i o bezsensownych pytaniach krążących w przestrzeni publicznej, a także o tym, co by było, gdyby Kaczyński i Tusk zniknęli z polityki.
W najnowszym numerze tygodnika WPROST także arcybiskup Henryk Hoser, który przed tygodniem deklarował, że osoby popierające in vitro same siebie wykluczają z Kościoła, a samo in vitro pociąga za sobą ekskomunikę. Dlaczego duchowny, który ma za sobą również studia medyczne, tak ostro występuje przeciw in vitro? Co kształtowało jego postawę? Sylwetka arcybiskupa Hosera – w najnowszym WPROST.
We WPROST również królowa polskiej etrady – Doda. Tym razem w rozmowie o swoim narzeczonym Tergalu, jego chorobie i swoich sposobach na radzenie sobie z chorobą partnera. I o tym, że nie zamiaru poważnieć. Poważna rozmowa z Dodą – w najnowszym WPROST.
WPROST pisze także o wiecznym amancie polskiej sceny, Andrzeju Łapickim, i jego żonie. Rok temu ten związek elektryzował wszystkich i budził rożne komentarze. Dzisiaj oboje małżonkowie bawią się celebrycką konwencją. I coraz częściej pokazują się razem, za nic mając plotki i komentarze. Pokazują pozytywną twarz związku przez wielu skazywanego na porażkę. O małżeństwie, w którym różnica wieku wynosi 60 lat, i o uroku Andrzeja Łapickiego – w najnowszym numerze WPROST.
W nowym WPROST również dodatek specjalny – „Partnerstwo transatlantyckie”. Dwujęzyczny, polsko-angielski, dodatek podsumowuje Wrocław Global Forum 2010 – spotkanie poświęcone przyszłości struktur euroatlantyckich i nowym wyzwaniom przed którymi stoją NATO i Unia Europejska. Tygodnik WPROST był patronem medialnym Forum.
Nowy numer WPROST w kioskach od poniedziałku, 25 października. E-wydanie tygodnika – dostępnie już w sobotę o północy na stronie tygodnika (ewydanie.wprost.pl) oraz u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. na witrynach e-kiosk (www.e-kiosk.pl), eGazety (www.egazety.pl) oraz Nexto (www.nexto.pl). Użytkownicy iPadów mogą czytać WPROST, pobierając z App Store aplikację eGazety. Szczegóły - na www.wprost24.pl.
*****
Tygodnik WPROST to jeden z wiodących ogólnopolskich tygodników społeczno-informacyjnych i jedno z najczęściej cytowanych mediów prasowych. Ukazuje się od 1982 r. Według Instytutu Monitorowania Mediów, w 2009 r. tygodnik WPROST był wśród dziesięciu mediów najczęściej cytowanych przez inne media mediów, jako pierwszy z tygodników. Wydawcą tygodnika WPROST jest Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST. Od końca grudnia 2009 r. jej większościowym udziałowcem jest Platforma Mediowa Point Group SA. Od maja 2010 redaktorem naczelnym WPROST jest Tomasz Lis. Pod nowym kierownictwem WPROST ponownie jest jednym z najczęściej cytowanych mediów w Polsce. Zawsze WPROST.
Link do strony artykułu: https://www.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/zawsze-wprost-slownik-nienawisci